СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ РЕПРЕЗЕНТАЦІЇ ГЕНЕРАЛІЗОВАНИХ СЕМ УКРАЇНСЬКИХ ТА АНГЛІЙСЬКИХ АКСІОНОМЕНІВ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2617-3921.2018.16.%25pАнотація
Анотація. У статті досліджуються складові семантичної структури українських та англійських аксіономенів. Основна увага зосереджена на визначинні терміну генералізована сема, розкритті сутності генералізованих сем за типами їхньої функціональності та структурними різновидами, встановленні різниці між генералізованою семою і семантичною ознакою.
Ключові слова: матриця, аксіономен, словникова стаття, cсемантичний компонент, генералізована сема, семантична ознака.
Abstract. The purpose of the article is to investigate semantic components in the structure of the Ukrainian and English axionomens. Special attention is paid to terminological defining functional and structural types of generalized semes. The usage of multifunctional and single-functional generalized semes which actualize specifics of axionomens lexical semantics has been justified.
According to the structure one-component and multi-component generalized semes are distinguished. One-component generalized semes are subdivided into groups of independent substantives and combinations of prepositions with nouns. From the viewpoint of combinatorial capability multi-component generalized semes fall into groups of enumerated substantives having cause-and-effect relationships, word-combinations with asyndetic-prepositional attributiveness, word-combinations with asyndetic-postpositional attributiveness, word-combinations linking both asyndetic prepositional and postpositional attributiveness, word-combinations with syndetic attributiveness.
Keywords: matrix, axionomen, dictionary entry, semantic components, generalized seme, semantic indication.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).